Witamy na stronie internetowej Głuchołaskiego Centrum Wolontariatu
Rozśpiewani Wolontariusze Seniorom PDF Drukuj Email
środa, 05 lipca 2017 10:21

Sympatycznymi koncertami Wolontariusze, działający w Głuchołaskim Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Głuchołazach, w środę 21 czerwca 2017 r. wzruszyli podopiecznych Domu Opieki Medycznej w Głuchołazach oraz Zakładu Opieki Leczniczej w Głuchołazach.

Gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach pod opieką Pań Doroty Rytko i Małgorzaty Wiśniewskiej - Sowiak przygotowali spotkanie z piosenkami zespołu „Czerwone gitary” i nie tylko... Seniorzy zostali porwani rytmem melodii utworów takich jak: "Kwiaty we włosach", "Anna Maria", "Dozwolone od lat osiemnastu", "Jesień idzie przez park", "List do Matki".

Więcej…
 
„W życiu piękne są tylko chwile...” - Wolontariusze Seniorom PDF Drukuj Email
środa, 22 marca 2017 07:48

Dzień Kobiet to szczególna okazja, by pamiętać o Seniorach. W czwartek 9 marca 2017 r. wolontariusze  z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach, pod opieką Pań Doroty Rytko i Małgorzaty Wiśniewskiej - Sowiak, spędzili czas w gronie Seniorek Klubu „Wichrowe Wzgórze”.

Spotkanie uświetnili programem muzycznym. W Paniach odżywały miłe wspomnienia, gdy rozbrzmiewały melodie piosenek Czesława  Niemena, Ireny Jarockiej, Maryli  Rodowicz, Zespołu Dwa plus Jeden w wykonaniu Martyny Maciuch, Sandry Wąsiel, Karoliny Alasińskiej, Roksany Buski, Dawida Klimasa. Nie mogło zabraknąć serdecznych, ale i dowcipnych życzeń złożonych przez Dawida.

Więcej…
 
Muzyczne wzruszenia PDF Drukuj Email
niedziela, 05 marca 2017 16:50

Jak niewiele trzeba, by monotonia codzienności została, chociaż na chwilę, rozświetlona. Mogli się o tym przekonać w czwartek 9 lutego 2016 r. Seniorzy, przebywający w Dziennym Domu Opieki Medycznej oraz w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Głuchołazach. Wolontariusze z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach, pod opieką pań Doroty Rytko i Małgorzaty Wiśniewskiej - Sowiak, przygotowali program artystyczny, prezentujący piosenki z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

 

Reakcja słuchaczy nie pozostawiła wątpliwości. Uśmiech, łzy wzruszenia, brawa pokazały jak muzyka budzi wspomnienia, koi i cieszy. Młodzi artyści: Sandra Wąsiel, Wiktoria Wojdyła, Martyna Maciuch, Karolina Alasińska, Dawid Klimas, sami wzruszyli się, bo nie sądzili, że ich występ wywoła tyle emocji.

 

Muzyka ma tę cudowną moc, że łączy pokolenia i zaspakaja potrzeby ludzi niezależnie od wieku. Seniorom tym razem wolontariusze znowu dali odrobinę radości i poczucie, że nie są sami.

 

Redaktorzy "Chrobry News"

 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2016 - relacja PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 grudnia 2016 17:47

Wolontariat wielka sprawa

Wielką dumą mnie napawa

Że w lokalnej społeczności

Zwykła pomoc ciągle gości
I życzliwość i oddanie

Wciąż spełniają swe zadanie

Od pomocy dla najmłodszych

Poprzez wsparcie najuboższych

Pracę na rzecz społeczności

Artystyczne też różności
Troskę o swe otoczenie

Wszystko to jest wypełnieniem

Roli jaką każdy spełnia

Gdy zadania swe wypełnia

Każdy wielki mały człowiek

I co dziś mu się nie powie

Skromnie przyjmie wielkie słowa

Chcemy więc dziś podziękować

Za trud pracę i za serce

Pomagajmy jeszcze więcej !!!

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza PDF Drukuj Email
piątek, 02 grudnia 2016 10:01

Głuchołaskie Centrum Wolontariatu prowadzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach pragnie zaprosić wolontariuszy i osoby zainteresowane, na uroczystość zorganizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbędzie się w Centrum Kultury - sala kinowa - w dniu 9 grudnia 2016r. godz. 16:00

 

 
Pierwsza Senioriada w Głuchołazach PDF Drukuj Email
środa, 02 listopada 2016 13:10

ropejski Dzień Seniora stał się okazją do realizacji przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach projektu socjalnego „ I Głuchołaska Senioriada”. W tym dniu, czyli 20 października 2016 r., zorganizowano spotkanie integracyjne w świetlicy MSM w Głuchołazach, w którym udział wzięli seniorzy z Klubu  : „Wichrowe Wzgórze”, podopieczni i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuchołazach. Specjalnym gościem, który zaszczycił je swoją obecnością był burmistrz Głuchołaz Pan Edward Szupryczyński.

Więcej…
 
"Biesiada cygańska" - wolontariusze Seniorom PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 09:13

Kiedy małemu dziecku obiecuje się wycieczkę do najwspanialszego parku rozrywki, możemy być pewni, że z niecierpliwością będzie odliczało dni. Z podobną sytuacją spotkałam się w moim mieście, jednakże nie było tam ani karuzeli, ani dzieci. Byli za to cudowni, czekający Seniorzy z Zakładów Opiekuńczo -  Leczniczych w Głuchołazach, których już po raz trzeci odwiedzili młodzi artyści - wolontariusze Gminnego Centrum Wolontariatu prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach.

 

Tym razem, 17 czerwca 2016 r. (w piątek), zaprezentowali program muzyczny pt. "Biesiada cygańska", przygotowany pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wiśniewskiej - Sowiak z wolontariuszami Pawłem Wiśniowskim, Sylwią Cięciel oraz gimnazjalistkami z PG nr 1 w Głuchołazach: Sylwią Buską, Wiktorią Hutek, Sandrą Wąsiel, Wiktorią Wojdyłą i Alicją Ledwoń. Podczas spotkania, można było usłyszeć dobrze znane utwory takie jak: "Cyganeczka Janeczka", "Jadą wozy kolorowe", "Graj piękny Cyganie", "Czarodziejski świat"....

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 12

ODDAJ KREW

UWAGA !!!

Szczegóły akcji
Czytaj również na
www.hdk.glucholazy.pl

Sonda

Czy watro być wolontariuszem?
 

Logo GCW

logowk.jpg

Logo OPS

lo44.png