Witamy na stronie internetowej Głuchołaskiego Centrum Wolontariatu
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza PDF Drukuj Email
piątek, 02 grudnia 2016 10:01

Głuchołaskie Centrum Wolontariatu prowadzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach pragnie zaprosić wolontariuszy i osoby zainteresowane, na uroczystość zorganizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbędzie się w Centrum Kultury - sala kinowa - w dniu 9 grudnia 2016r. godz. 16:00

 

 
Pierwsza Senioriada w Głuchołazach PDF Drukuj Email
środa, 02 listopada 2016 13:10

ropejski Dzień Seniora stał się okazją do realizacji przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach projektu socjalnego „ I Głuchołaska Senioriada”. W tym dniu, czyli 20 października 2016 r., zorganizowano spotkanie integracyjne w świetlicy MSM w Głuchołazach, w którym udział wzięli seniorzy z Klubu  : „Wichrowe Wzgórze”, podopieczni i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuchołazach. Specjalnym gościem, który zaszczycił je swoją obecnością był burmistrz Głuchołaz Pan Edward Szupryczyński.

Więcej…
 
"Biesiada cygańska" - wolontariusze Seniorom PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 09:13

Kiedy małemu dziecku obiecuje się wycieczkę do najwspanialszego parku rozrywki, możemy być pewni, że z niecierpliwością będzie odliczało dni. Z podobną sytuacją spotkałam się w moim mieście, jednakże nie było tam ani karuzeli, ani dzieci. Byli za to cudowni, czekający Seniorzy z Zakładów Opiekuńczo -  Leczniczych w Głuchołazach, których już po raz trzeci odwiedzili młodzi artyści - wolontariusze Gminnego Centrum Wolontariatu prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach.

 

Tym razem, 17 czerwca 2016 r. (w piątek), zaprezentowali program muzyczny pt. "Biesiada cygańska", przygotowany pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wiśniewskiej - Sowiak z wolontariuszami Pawłem Wiśniowskim, Sylwią Cięciel oraz gimnazjalistkami z PG nr 1 w Głuchołazach: Sylwią Buską, Wiktorią Hutek, Sandrą Wąsiel, Wiktorią Wojdyłą i Alicją Ledwoń. Podczas spotkania, można było usłyszeć dobrze znane utwory takie jak: "Cyganeczka Janeczka", "Jadą wozy kolorowe", "Graj piękny Cyganie", "Czarodziejski świat"....

 

Więcej…
 
Wolontariusze Seniorom PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 lutego 2016 00:00

Okazywanie szacunku i zrozumienia osobom starszym, zawsze dobrze świadczy o człowieku. Wszyscy powinni pamiętać, że starość jest czymś nieuchronnym i czeka na każdego z nas. Dzięki wolontariuszkom - gimnazjalistkom (PG nr 1 w Głuchołazach) w środę 23 lutego oraz w czwartek 24 lutego 2016 r. głuchołascy Seniorzy, przebywający w szpitalu SPZOZ i Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Głuchołazach, mogli poczuć się jak za dawnych lat.

Więcej…
 
Bezinteresowny uśmiech PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 maja 2016 08:40

Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że młodzież jest coraz bardziej egoistyczna, zepsuta i, myśląc o sobie, nie zważa na dobro innych. Tymczasem 18 maja 2016 r. mogliśmy się przekonać, że powyższe słowa są bardzo krzywdzące. Wolontariusze głuchołaskiego OPS - u wraz z koordynatorem panią Małgorzatą Wiśniewską-Sowiak odwiedzili seniorów głuchołaskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Przygotowali tym razem, w ramach obchodów Roku Sienkiewicza, program czytelniczo-muzyczny, mający na celu wniesienie odrobiny radości w życie naszych seniorów.

Więcej…
 
„Pomóż mi rozwinąć skrzydła” - obustronna pomoc PDF Drukuj Email
czwartek, 14 kwietnia 2016 11:30

Każdy zna swoje środowisko lokalne, w którym żyje. Jeśli nie, to na pewno zna swoje najbliższe środowisko sąsiedzkie. Im mniejsza miejscowość tym znajomość i więź jest bliższa, mocniejsza.

Więcej…
 
Dzień Otwarty w Głuchołaskim Centrum Wolontariatu PDF Drukuj Email
wtorek, 15 marca 2016 10:37

W Głuchołaskim Centrum Wolontariatu w piątek 26 lutego 2016 r. pojawiło się spore grono osób chętnych do podjęcia wyzwania, jakim jest wolontariat. Zostali serdecznie przyjęci przez Panie: Ewę Kajak oraz Amelię Gomez. Spotkanie miało na celu przede wszystkim zapoznanie się
z koncepcją pracy na rzecz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuchołazach,
a jednocześnie było okazją do poznania koordynatorów i planów ich działań artystycznych, adresowanych do głuchołaskich seniorów. Nad całością pieczę sprawowała będzie Pani Małgorzata Wiśniewska – Sowiak, która poprowadzi również grupę wokalno-teatralną. Grupą plastyczną zajmą się Pani Katarzyna Rożek i Pan Grzegorz Ptak, natomiast ekipę dziennikarską wraz z redaktorami
z gazetki szkolnej „Chrobry News” poprowadzi Pani Małgorzata Dobranowska – Kuchna.

Wśród zebranych znaleźli się wolontariusze sprzed lat, uczniowie Zespołu Szkół w Głuchołazach wraz z pedagogiem Panią Izabelą Kurowską, absolwenci i licealiści z „Chrobrego” oraz osoby, czujące potrzebę ofiarowania cząstki siebie innym.

Rozmowy o współpracy, nowych formach działania, słodki poczęstunek oraz miła atmosfera dopełniły całości.

 

8 marca 2016r. , w godzinach 15.00 – 17.00 w Głuchołaskim Centrum Wolontariatu, ul. Kościuszki 33 odbędzie się spotkanie mające na celu utworzenie grup i uzgodnienie zadań wolontarystycznych w ramach poszczególnych działań.

 

Jeżeli pragniesz do nas dołączyć, zawsze zapraszamy!

Redaktorzy „Chrobry News”


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 13

ODDAJ KREW

UWAGA !!!

Szczegóły akcji
Czytaj również na
www.hdk.glucholazy.pl

Sonda

Czy watro być wolontariuszem?
 

Logo GCW

logowk.jpg

Logo OPS

lo44.png