Bezinteresowny uśmiech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 maja 2016 08:40

Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że młodzież jest coraz bardziej egoistyczna, zepsuta i, myśląc o sobie, nie zważa na dobro innych. Tymczasem 18 maja 2016 r. mogliśmy się przekonać, że powyższe słowa są bardzo krzywdzące. Wolontariusze głuchołaskiego OPS - u wraz z koordynatorem panią Małgorzatą Wiśniewską-Sowiak odwiedzili seniorów głuchołaskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Przygotowali tym razem, w ramach obchodów Roku Sienkiewicza, program czytelniczo-muzyczny, mający na celu wniesienie odrobiny radości w życie naszych seniorów.

Przygotowane fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza nie były przypadkowe. Miały pokazać wojowniczość i wrażliwość głównych bohaterów Skrzetuskiego, Kmicica i Wołodyjowskiego, gotowych dla miłości do ojczyzny i kobiety zrobić wiele. Czytanie poprzedzone było zaśpiewaniem przez wszystkich bardzo znanej piosenki „Hej Sokoły”. To rozluźniło atmosferę.

Na twarzach słuchaczy zagościła radość i z przyjemnością wsłuchiwano się, w czytane z pasją i przejęciem przez Sylwię Cięciel, Pawła Wiśniowskiego, Adę Bielakiewcz i Anię Białożyt fragmenty powieści. W tle sączyła się muzyka filmowa. Na tym nie koniec. Słuchacze usłyszeli również wykonaną przez wolontariuszy "Dumkę na dwa serca".

Trudno było nie zauważyć wzruszenia na twarzach niektórych seniorów. Łzy dopadły i nas dziennikarki gazetki szkolnej "Chrobry News" (Joannę Chryczyk, Agnieszkę Serwecińską. Dominikę Grabowską, Dianę Czieczierow). Zadowolone twarze pokazywały, że do szczęścia nie potrzeba zbyt wiele - wystarczy znaleźć czas dla drugiego człowieka. Takie spotkanie pozwala zapomnieć o chorobie i samotności.

Po tym spotkaniu doszłyśmy do wniosku, że wolontariat takimi działaniami wnosi do świata dorosłych tyle bezcennej sympatii i bezinteresowności. Wolontariusze pokazują, że życzliwością wobec drugiego człowieka potrafią rozgrzać serca i rozpromienić, nawet najpochmurniejszy dzień.

 

Redaktorki z LO „Chrobry”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 23 maja 2016 09:02