Wolontariusze Seniorom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 lutego 2016 00:00

Okazywanie szacunku i zrozumienia osobom starszym, zawsze dobrze świadczy o człowieku. Wszyscy powinni pamiętać, że starość jest czymś nieuchronnym i czeka na każdego z nas. Dzięki wolontariuszkom - gimnazjalistkom (PG nr 1 w Głuchołazach) w środę 23 lutego oraz w czwartek 24 lutego 2016 r. głuchołascy Seniorzy, przebywający w szpitalu SPZOZ i Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Głuchołazach, mogli poczuć się jak za dawnych lat.

Dla nich, uzdolnione artystycznie dziewczęta, zaprezentowały program muzyczny pt. Lata dwudzieste... lata trzydzieste. Wdzięcznie zabrzmiały międzywojenne piosenki: Ada to nie wypada, Na pierwszy znak, Miłość Ci wszystko wybaczy, Ach jak przyjemnie, Lata dwudzieste... lata trzydzieste i inne. Wykonanie bardzo podobało się publiczności, która próbowała nucić melodie bliskie ich sercom i gromkimi brawami doceniła solistki. Przedstawienie, chociaż na chwilkę, pozwoliło zapomnieć o chorobie i szarości zimowych dni, a także dało odrobinę radości.

W przedstawieniu wzięły udział gimnazjalistki z klas I - II: Julia Stępień, Alicja Ledwoń, Wiktoria Wojdyła, Wiktoria Hutek, Roksana Buska, Sandra Wąsiel. Nad całością czuwały Panie Małgorzata Wiśniewska – Sowiak oraz Dorota Rytko.

Taka inicjatywa wolontariuszek zasługuje na uznanie, bo warto pamiętać o Seniorach i o nich się troszczyć.

Relację przygotowały licealistki „Chrobrego” redaktorki gazetki szkolnej „Chrobry News” Agnieszka Serwecińska, Diana Czieczierow, Joanna Chryczyk.

 

 

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2016 17:58