
Wydawanie darów żywnościowych z Programu FEAD
- Dodano:
- Odsłon: 39
Dnia 23.05.2022 r. wydawane będą dodatkowe dary z miesiąca maja dla chętnych posiadających skierowanie, za osoby które nie odebrały w godzinach od 9:00 do 11:00
Terminy wydawania darów, tylko dla osób upoważnionych i posiadających skierowanie. 09.05.2022 r. od A
Gmina Głuchołazy w związku z pozyskaniem środków finansowych na zakup opasek bezpieczeństwa w ramach ogłoszonego
Komunikat
Terminy wypłat 2022 Ciepły posiłek i usługa kuriera społecznego dla osób niesamodzielnych Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Bezpłatna aplikacja mobilna "Twój Parasol" Dzienny Dom Seniora+ w Głuchołazach - Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach rozpoczął już oficjalnie nabór uczestników Druki do pobrania - aktualizacja wzorów wniosków o świadczenia dla rodzin Skierowania - pomoc żywnościowa (FEAD) pokój nr 9. Wydawanie skierowań od 7:00 do 10:00 oraz od 14:00 do 15:00
Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach
2022-05-19
Poszukujemy kandydatów do pełnienia funkcji rodzin wspierających
Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach w oparciu o art.29 ust.1,2 i art.30 ust.1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j. Dz.U. z 2015r. poz.332 z późn.zm.) zaprasza do współpracy osoby i rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w zakresie opieki i wychowania dzieci. Pomoc i wspieranie tych rodzin wyrażać się będzie przyjęciem na siebie roli RODZINY WSPIERAJĄCEJ.
Zadaniem rodziny wspierającej nie jest wyręczanie, lecz aktywna pomoc w przezwyciężaniu trudnych sytuacji w rodzinach tego wymagających. Formy pomocy mogą być bardzo różne, uzależnione od potrzeb oraz współpracy między zainteresowanymi. Dotyczyć one mogą: wskazówek dotyczących sprawowania opieki i wychowania dzieci, kształtowania i wypełniania podstawowych ról społecznych, organizacji czasu rodziny, pomocy w nauce, racjonalnego prowadzenia budżetu domowego oraz prowadzenia gospodarstwa domowego.
Aby zostać rodziną wspierającą należy:
Pełnienie funkcji rodziny wspierającej może być powierzone osobom z bezpośredniego otoczenia dziecka (np. sąsiedzi, dziadkowie, krewni, znajomi), które nie były skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo.
Rodzinę wspierającą ustanawia wójt / burmistrz właściwy ze względu na miejsce zamieszkania rodziny wspieranej, po uzyskaniu pozytywnej opinii kierownika ośrodka pomocy społecznej na podstawie przeprowadzonego przez pracownika socjalnego wywiadu środowiskowego. Z rodziną wspierającą podpisywane są umowy, na podstawie których rodziny wspierające uprawnione są do zwrotu kosztów związanych z udzielaniem wsparcia.
Rodzina wspierająca nie realizuje swoich działań zawodowo- nie otrzymuje wynagrodzenia. Jest to forma towarzyszenia rodzinie mającej trudności w opiece i wychowaniu dzieci.
Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi ciągły nabór na kandydatów do pełnienia funkcji rodziny wspierającej.
Podjęcie się tej funkcji może dostarczyć wiele satysfakcji osobom, które zechcą swój czas, wiedzę i doświadczenie poświęcić rodzinie, potrzebującej wsparcia.