• Odsłon: 510

"Barwy życia - cztery pory roku"

"Barwy życia - cztery pory roku" to tytuł siostrzanej wystawy artystycznej zaaranżowanej pod patronatem Ośrodka Pomocy Społecznej i we współpracy z Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach, która odbędzie się w dniu 13 grudnia 2019r. o godz. 16.00.

 

Na wernisażu zostaną przedstawione prace wykonana przez obdarzone zdolnościami twórczymi Magdalenę i Martynę Zimoń, które absorbuje, ekscytuje fotografia, malarstwo, rysunek, oraz rękodzieło i tkanina. Siostry biorą udział w projekcie, którego intencją jest dążenie do aktywizacji osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawność jest błędnie interpretowana przez osoby zdrowe. Dezaprobata, sarkazmy skierowane pod adresem osoby niepełnosprawnej wpływają w sposób destrukcyjny, powodując obniżenie poczucia wartości oraz sceptycznego nastawienia do własnych umiejętności. Ludzie schorowani często odczuwają desperację, osamotnienie. Izolują się od reszty społeczeństwa obawiając się kompromitacji, odrzucenia. A to są identyczni ludzie jak my, którzy posiadają rozum, serce. Mają pasje, zamiłowania. Potrzebują jedynie aprobaty, akceptacji i zrozumienia.

 

Newralgicznym rezultatem projektu jest możliwość integracji z innymi ludźmi, podwyższenie własnej samooceny i wykorzystywanie w pełni swojego potencjału. Beneficjentami projektu są właśnie siostry Magdalena i Martyna, które pomimo przeżywania różnych perypetii, starają się rozwijać pasje, zamiłowania.

 

Małgorzata Jurczyk-Żegleń

 

Barwy życia - cztery pory roku - plakat

Partnerzy