• Odsłon: 624

"Barwy życia - cztery pory roku" - podsumowanie

W piątek 13 grudnia odbył się wernisaż pt.: "Barwy życia - cztery pory roku". Przedstawiona została twórczość dwóch sióstr Martyny i Magdaleny Zimoń. Fotografie, obrazy, rękodzieła wykonane przez artystki wzbudziły zachwyt i podziw u przybyłych gości.

 

Wernisaż został zaaranżowany pod patronatem Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Kultury w Głuchołazach, którego pracownicy przygotowali z precyzją każdy szczegół. Wnętrze wypełnione sztalugami z pracami, stonowana, spokojna muzyka tworząca nastrój sprzyjający kontemplacji. Dodatkowo został przygotowany poczęstunek w postaci ciast i ciasteczek, napoi ciepłych lub zimnych.

 

Wystawa prac zorganizowana została w ramach projektu socjalnego, który miał na celu aktywizację, integrację ludzi niepełnosprawnych, a także pokonywanie barier komunikacyjnych i interpersonalnych.

 

Artystki, których początkowo nastawienie było sceptyczne, pejoratywne i budzące wątpliwość w osiągnięcie zamierzonego celu odzyskały entuzjazm, pewność siebie po reakcji osób przybyłych na wernisaż. Każdy w skupieniu oglądał i wyrażał się w samych superlatywach. Goście składali beneficjentkom wyrazy uznania a to jest motywujące dla osób, które mają poczucie niedowartościowania.

 

Słowa pochwały również zostały wpisane do kronik pamiątkowych. Chcielibyśmy wszystkim podziękować za uczestnictwo w wernisażu. To był dla Nas zaszczyt.

 

Dziękujemy Pani Marcie Landwójtowicz oraz Pani Małgorzacie Jurczyk - Żegleń za zaangażowanie i profesjonalizm.

 

Dziękujemy także sponsorom Pani Joannie Łukaszczyk ze sklepu LEWIATAN i Panu Bogdanowi Olejnik z cukierni JUTRZENKA.

 

Reasumując: zamierzony cel projektu został w pełni osiągnięty.

 

Małgorzata Jurczyk - Żegleń

 

Partnerzy